هومن جعفری

ده روز آفتابی

چند سریال پیشنهادی برای تماشا در نوروز

17 اسفند 1400

عید است و همه دوست دارند پای‌شان را دراز کنند مقابل تلویزیون و فیلم‌ها و سریال‌های درجه‌یک تماشا کنند. چند سریال مناسب و دیدنی به‌نسبت کوتاه را برای نوروز پیشنهاد می‌کنیم. کوشیدیم به جای سریال‌های بسیار معروف، عنوان‌های کم‌تر شناخته‌شده را به شما پیشنهاد کنیم.

شهردار کینگزتاون

سازندگان: تیلر شریدان، هیو دیلون. بازیگران: جرمی رنر، دایان وست، کایلی چندلر و ایدان گیلن. تهیهکنندهٔ اجرایی: آنتوان فوکوآ.

یکی از پرستاره‌ترین پیشنهادهای نوروزی من در دو سمت دوربین، سریال شهردار کینگزتاون است؛ درامی بسیار جذاب پیرامون فساد عظیم در سیستم زندان‌بانی و قضایی آمریکا. سریالی بسیار تلخ و جدی که قرار نیست به تماشاگرش با امید و عدالت باج بدهد. خشونت و نمایش فساد لایه‌لایه در سیستم دولتی، در این سریال کاملاً به صورت عریان به نمایش درمی‌آید، ضمن این که به گویاترین شکل ممکن به مقولهٔ نژادپرستی دولتی و نهادینه‌شده نیز اشاره دارد.

کینگزتاونِ میشیگان، یک شهر خوش‌نام در امر نگه داشتن زندانیان است که در حقیقت از همین راه امرار معاش می‌کند. درست خواندید؛ تجارت شهر، زندان‌بانی است! در این بین، یک خانوادهٔ بسیار قدرتمند و بانفوذ به نام مک‌لوسکی، می‌کوشند با اعمال نفوذ و اصلاح تدریجی سیستم زندان‌بانی و قضایی شهر، کمی از میزان فساد موجود کم کنند. با این همه، نه این کار آسان است و نه بازیگران پیدا و پنهان این صنعت گران‌قیمت اجازه می‌دهند این کار به‌راحتی صورت بگیرد.

ادامه مطلب در ماهنامه
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
© ۱۴۰۰ فیلم امروز
ماهنامه سینمایی فیلم امروز با اتکا به پشتوانه ای ۴۰ ساله، همراه با آغاز قرن جدید شروع به کار کرد.